Rastlinná výroba > Vinice a výroba vína

Vinice a výroba vína

V okolí Hlohovca na úpätí Považského Inovca a Nitrianskej Pahorkatiny sa po stáročia pestuje vinič hroznorodý, ktorý má neodmysliteľný historicky význam na tvorbe ekonomicko- sociálnych podmienok obyvateľov Hlohovca.

I keď sme na severnej hranici veľkovýrobného pestovania viniča, je tento rajón charakteristický neopakovateľnou kvalitou vín. Dlhodobou rajonizáciou sa u nás vyprofilovali odrody ako sú: Rizlingy, Veltlín zelený, Rulandské šedé, Tramín červený, Devín, Pálava, Chardonnay, Müller Thurgau, Frankovka modrá, Svätovavrinecké, Alibernet, Dornfelder a Modrý Portugal.

Kvalita červených vín je ovplyvnená vyšším obsahom vápnika v pôde, ktorý dodáva vínam tmavšiu farbu, harmonický zladenú chuť s odrodovým charakterom a jemný ovocný nádych plného buketného vína. Triesloviny u červených vín spôsobujú interesantnú príchuť vína, ktorá je na Slovenskú ojedinelá a výnimočná.

PD Hlohovec hrozno ďalej spracováva podľa overených postupov a vyrába chutné vína.

 

Rastlinná výroba

Rastlinná výroba

Poľnohospodárske družstvo Hlohovec obhospodaruje približne 3440 ha ornej pôdy a 319 ha viníc.

viac info >>
Vinice a výroba vína

Vinice a výroba vína

Naši vinohradníci dorábajú hrozno s citlivým ekologickým prístupom, pri zachovaní biotopu danej oblasti, s využitím progresívneho ochranného ošetrovania pôdy a minimalizácie chémie proti chorobám a škodcom viniča.

viac info >>
Mak

Mak

Poľnohospodárske družstvo Hlohovec pestuje okrem iných plodín aj mak na výmere 180 ha. Mak je špeciálne čistený - toto čistenie vylučuje semienka lobody, ktoré spôsobujú horkosť maku.

viac info >>