Novinky


Úspešné zahniezdenie sokola myšiara

Po kalamitnom výskyte hraboša poľného v našom chotári sme začali riešiť otázku, ako sa vysporiadať s týmto škodcom prirodzeným spôsobom a v čo najväčšej miere obmedziť chemické nástrahy.

V roku 2019 vznikla myšlienka vybudovať a osadiť búdky pre operených dravcov vyskytujúcich sa v lokalite Hlohovec a živiacich sa hrabošom poľným. Následne náš agronóm kontaktoval RNDr. Romana Slobodníka, PhD. z Ochrany dravcov na Slovensku, ktorý nám ozrejmil život sokola myšiara, zvaného aj ,,pustovka“ a sovy lesnej. Zároveň nám priniesol na ukážku búdku, ktorá im vyhovuje pre zahniezdenie.

Na konci roku 2019 sme sa pustili do výroby vlastných búdok, ktoré už vo februári 2020 boli osadené v nami obhospodarovanom chotári. Hneď v tom roku sa najmä sokolíci usadili v búdkach, čo nás motivovalo na pokračovanie vyrábania a osádzania búdok aj v nasledujúcom roku 2021.

Úspešnosť obsadzovania búdok pármi sokola myšiara sa zvyšovala. Tento dravec loví často, uloví väčšinou niekoľko hrabošov za deň. Ak má mláďatá, sú potrebné aj desiatky týchto hlodavcov. Takto sme ekologickým spôsobom výrazne potlačili populáciu hraboša poľného a tiež prispeli k rozšíreniu týchto krásnych dravcov.

Úspešné zahniezdenie sokola myšiara Úspešné zahniezdenie sokola myšiara Úspešné zahniezdenie sokola myšiara


Fraštacké putovanie za vínom 2022

Po dvoch pandemických rokoch sa znova konalo dňa 30.4.2022 Fraštacké putovanie za vínom, tentoraz už 15-ty ročník. Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí prišli ochutnať naše víno a tešíme sa na návštevu aj mimo konania „vínnej cesty“ v našej predajni vína na Pribinovej ul. č.68.

Fraštacké putovanie za vínom 2022 Fraštacké putovanie za vínom 2022


Príroda je na jar plná života a farieb

Naši pracovníci sa každý deň starajú o chotár, v ktorom hospodárime. Naše polia maku sú potom na jar krásne rozkvitnuté, vinohrady obrobené. Rovnako sa zodpovedne starajú aj o všetky zvieratá. Pri mláďatách je to azda najväčšia radosť. Za všetko vynaložené úsilie patrí našim pracovníkom veľká vďaka.

Príroda je na jar plná života a farieb Príroda je na jar plná života a farieb Príroda je na jar plná života a farieb Príroda je na jar plná života a farieb Príroda je na jar plná života a farieb Príroda je na jar plná života a farieb


Nová predajňa vína v Hlohovci na Pribinovej 68

V septembri 2019 sme pre Vás otvorili novú predajňu vína, kde si môžete zakúpiť to najlepšie prírodné víno, ktoré je vyrobené výlučne z hrozna pochádzajúce z našich vinohradov.

Otváracie hodiny:

PONDELOK ZATVORENÉ
UTOROK 12:00 – 16:00
STREDA 11:00 – 16:00
ŠTVRTOK 11:00 – 16:00
PIATOK 11:00 – 16:00
SOBOTA 8:00 – 11:00
NEDEĽA ZATVORENÉ

Nová predajňa vína v Hlohovci na Pribinovej 68 Nová predajňa vína v Hlohovci na Pribinovej 68 Nová predajňa vína v Hlohovci na Pribinovej 68 Nová predajňa vína v Hlohovci na Pribinovej 68 Nová predajňa vína v Hlohovci na Pribinovej 68


Ocenenie našich prírodných vín

Na 11.ročníku súťažnej výstavy hroznových vín „Víno Hlohovec 2019“ získali naše vína krásne ocenenia:

Chardonnay 2017

Zlatá medaila a cena firmy Jašter s.r.o. za Najvyššie hodnotenú odrodu Chardonnay

Rizling vlašský 2015

Strieborná medaila

Chardonnay 2017 Rizling vlašský 2015 Ocenenie našich prírodných vín Ocenenie našich prírodných vín


Fraštacké putovanie za vínom 2019

Poslednú aprílovú sobotu sa konal už trinásty ročník Fraštackého putovania za vínom. Návštevníci mohli ochutnať naše vynikajúce prírodné vína a k tomu domácu oškvarkovú pomazánku - všetko produkty našej vlastnej výroby.

Fraštacké putovanie za vínom 2019 Fraštacké putovanie za vínom 2019 Fraštacké putovanie za vínom 2019