O nás

Poľnohospodárske družstvo Hlohovec leží vo východnej časti Trnavského kraja, administratívne centrum má v okresnom meste Hlohovec. Družstvo vzniklo 1.1.1976 zlúčením ďalších troch susedných poľnohospodárskych družstiev, a to Pastuchov, Kľačany a Sasinkovo. Vznik týchto pôvodných družstiev sa datuje do rokov 1956 – 58. Súčasné družstvo hospodári na cca 3 600 ha pôdy.

V rastlinnej výrobe sa zameriavame na pestovanie obilnín, olejnín, kukurice, cukrovej repy a krmovín. Z trvalých kultúr je to pestovanie hrozna na výmere 315 ha. Hrozno ďalej spracovávame a vyrábame prírodné víno.

V živočíšnej výrobe sa sústreďujeme na výrobu mlieka, výkrm HD a výkrm ošípaných. Mäso z hovädzieho dobytka a ošípaných ďalej spracovávame v našej mäsovýrobe na bitúnku v Kľačanoch.

V Pridruženej výrobe strojárskeho charakteru vyrábame známe pneumatické sejačky PNEUSEJ.

Technickými službami zabezpečujeme vlastnú prevádzkyschopnosť a tiež poskytujeme služby v doprave i stavebnými mechanizmami.

Naše mäso a tradičné mäsové špeciality si môžete zakúpiť v podnikovej predajni, ktorá sa nachádza na pešej zóne v Hlohovci na ulici M.R. Štefánika 227/11.

Prírodné víno z nášho hrozna si môžete zakúpiť v predajni vína na Pribinovej 68 v Hlohovci.